پیام تبریک عالیجناب پاپ اعظم بندکیت شانزدهم

به مناسبت جشن چهلمین سالگرد تاسیس ایمان و نور

در این وهله از زمان که جشن 40 سالگی تاسیس این حرکت جهانی یعنی ایمان و نور بین الملل در هر جای دنیا بر گزار می شود حضرت پاپ بندیکت شانزدهم با تبریک این مناسبت بهترین آرزوها را برای مسئولین و کل اعضاء گروه ایمان و نور خواستار شدند .

ایشان  با اطمینان بیان کردند : این حرکت جهانی ، ایمان و نور، کار خداوند بوده است که از عید رستاخیز 1971 در لورد فرانسه شروع و شکفته شد  . از آن زمان بسیاری از گروهها در سراسر جهان بوجود آمده و رشد کردند . باشد که این گروهها بتوانند هر روز همراه فرزندان ناتوان خداونـد سخن ژان پــل دوم را که فرمودند : " خداوند شما را همانطوری که هستید دوست دارد  " تجربه کرده و به آنها کمک کنند تا زیارت خودشان را در زندگی با آرامش و شادی ادامه دهند . زندگی ای که توسط جوانانی احاطه شده است که راضی و خرسندند تا محبت خداوند را در این راه برکت یافته با افراد ضعیف و ناتوان تقسیم کنند . باشد که بر گزاری این جشن پیام آور شادی و امید برای فرزندان ناتوان خداوند ،  خانواده های آنها و دوستان و جوانان باشد . حضرت پاپ تمام  اعضاء گروهای ایمان و نور در تمام جهان را برکت داده و دعای خیر نمودند .

 

جشن چهلمین سالگرد تأسیس گروه ایمان و نور

 گروه ایمان و نور  بین الملل روز 2 فوریه یعنی عید تقدیم عیسی به معبد را به عنوان عید گروه ایمان و نور در نظر گرفته است . بنابراین تمام گروههای  ایمان و نور در سراسر جهان جشن سالانه خود را در این روز برگزار می نمایند . روزیکه عیسی مسیح بنا به گفته شمعون پیر نور جهان معرفی می شود . نوریکه بر تمام قومها  و در تاریکی خواهد درخشید و  تاریکی بر او غلبه نخواهد کرد . در تقديم عيسي به معبد، مي توان ايمان و نور را همان معبدي دانست كه در آن  والدين با بچه كوچك و دوستانشان كه نشانه اي از  شمعون و حنا هستند متحد مي شوند .

ما نیز بر آن شدیم تا جشنی را در روز جمعه 6 اسفند 1389 مصادف با 25 فوریه 2011 به همین منظور برگزار نمائیم .  . در این مراسم کشیش یوحنا و کشیش هرمز، راهبه ها، اعضاءگروههای فعال کلیسا ، فرزندان ناتوان خداوند همراه با والدینشان و اعضاء قدیمی گروه ایمان و نور شرکت داشتند . امسال چهلمین سالگرد تاسیس ایمان و نور نیز بود . مراسم با دعا شروع شد و سپس با اجرای نمایش معرفی گروه و سرودها ادامه داشت . پس از آن نمایشنامه شمعون پیر توسط جوانان گروه برگزار گردید . هدف از این نمایشنامه تقدیم نور عیسی مسیح به همه حضار بود . برنامه با سخنرانی کشیش هرمز ادامه یافت . کشیش هرمز  پس از تبریک عید گروه و چهلمین سالگرد تاسیس ایمان نور، یاد آور شدند که محبت خداوند همه انسانها را شامل شده و هیچ انسانی نسبت به انسان دیگر برتری ندارد . فرزندان ناتوان خداوند نیز در جامعه همانند سایرین باید حق و حقوق خود را دریافت نموده ودر جامعه جایگاه خودشان را داشته باشند . ایشان یادآور شدند که اعضاء گروه ایمان و نور نه با دلسوزی بلکه با محبت خالص خود را وقف این گروه کرده و متقابلا چیزهای زیادی ازجمله شادی و فروتنی را از این فرزندان یاد میگیرند . ایشان ابراز داشتند که اعضاء این گروه باید نور مسیح را نه فقط برای فرزندان ناتوان بلکه برای والدین و همچنین انسانهای اطرافشان نیز منتقل کرده تا نور عیسی مسیح در تک تک قلبها درخشیده و نمایان شود . برنامه با نمایش عکسهایی ازفعالیت گروه و بریدن کیک چهلمین سالگرد تاسیس گروه توسط اعضاء قدیمی و همه جوانان و پذیرایی از مهمانان ادامه داشت . پس از آن نمایشنامه ای توسط سه عضو گروه با اسامی بارسین عیسی خانی و تونی شمعونی و دمئیل ملکو با کارگردانی ملینا تمرز انجام شد . در آخر با اعلام لاتاری ها و اهداء جوایز برنامه پایان یافت . در اینجا لازم میدانم تا از تمام اعضاء گروه که با همت هر چه تمامتر در برگزاری این مراسم تلاش کردند تشکر کنم .

تهیه و تنظیم : مارلن خشیلو

عکسهایی از جشن