image

Image

Image

Image

image

 

ماه گلها


11 خرداد ماه 1395 مصادف با آخرین روز ماه یار
زمین خیس خورده، شیروانیهای نمناک و بادیکه سر و گوش درختان و گلها را به بازی گرفته بود همه حاکی از هوایی ناآرام بودند. مردم کم کم به کلیسا وارد می شدند مانند هر سال خانه بانوی مقدس به زیباترین نحو با گلهای سفید و صورتی آراسته شده بود.

دانه های سفید تسبیح بانو را دربر گرفتند و سپس زبان به دعا گشودند. هر یک دعای کوتاه و شیرین سلام بر تو ای مریم مقدس را آغاز کردند. با زبان شیرین کودکی.
دعا چون بوسه های شیرین کودکی بر چهره مادرش در کلیسا زمزمه می شد.
پس از آن اسقف اعظم جناب مار توماس وعظ خود را آغاز کرد. ایشان فرمودند:
که امروز در همه کلیساهای کاتولیک جهان این مراسم برپا میشود. این دعا را در طی همه روزهای این ماه زیبای بهاری برای مریم مقدس می خوانند به همراه قسمتهایی از زندگی آن بانوی مقدس.

در طی این 30 روز وقت داریم تا درباره زندگی مریم مقدس تفکر کنیم. به اینکه او چطور کانون شفقت خدا شد. جایی که شفقت خدا وجود دارد بدی و گناه نمی تواند وجود داشته باشد. مریم مرکز شفقت خدا شد قسمتی از ملکوت اعلی تا عیسی مسیح در آغوشش جا بگیرد. او بدون آنکه در برابر خواست خدا و آنچه که برایش مقرر کرده بود مقاومتی کند سر فرود آورد و پذیرفت تا کنیز خدا باشد و اوامرش را هر چه باشند اطاعت و اجرا کند. جناب اسقف فرمودند که دعای سلام بر تو ای مریم مقدس چون بوسه هایی که یک کودک بر صورت مادرش می زند بر چهره مادر مقدس می نشیند و باعث شادی و رضایت او می گردد.
ایشان فرمودند که این دعای زیبا و کوتاه را هر روز به همراه خانواده بخوانیم و از آن اذت ببریم و از برکات این دعا که در زندگی تک تکمان جاری میگردد بهره بگیریم.
جناب اسقف از تک تک کسانیکه در اجرای این مراسم و طی این یکماه در کلیسا فعالیت داشتند تشکر کردند و برای همه آرزوی سلامتی نمودند.
پس از آن مراسم دعای ربانی اجرا گردید و سپس اسقف به همراه کشیشان و شماسان و بچه ها پیکره مریم مقدس را که در طاقی از گل قرار گرفته بود در کلیسا به گردش درآوردند. در حالیکه دعاهای مخصوص این روز خوانده می شدند.
می دانم که بدون شک هر کسی که امروز به کلیسا آمده بود از بزرگ و کوچک و پیر و جوان از بانو خواسته ای داشتند همه با دستهای پر از دعا به خانه بانو وارد شده بودند و با چهره هایی متبسم و راضی از آن خارج شدند.
گلهای دعا چون تاجی بر سر همه حضار نشسته بودند. و چه زیبا بود دیدن چهره های راضی و خندان بسیاری که از کلیسا خارج می شدند. باشد که مورد قبول بانو و خداوندمان قرار گیرد و بار دیگر در سال آینده مفتخر به حضور در این مراسم بشویم.


نویسنده : آنت ورده  

آلبوم عکس