image

Image

Image

Image

image

 

تقدیس کلیسای حضرت مار گیورگیز روستای گلپاشین ارومیه

 

ساعت 10 صبح روز چهارشنبه 13 خرداد 1394 مراسم تقدیس قربانگاه کلیسای مار گیورگیز روستای گلپاشین ارومیه توسط عالیجناب اسقف اعظم و کشیشان و شماسان  برگزار گردید.
در طول مراسم عالیجناب مار توماس میرم در سخنان خویش فرمودند که تعمیر و ساختن کلیسا امری بسیار مهم است و خدا پسندست. روستاهای ما در حومه ارومیه تقریبا از سکنه مسیحی خالی شدند و کلیساهای موجود در حالت نیمه تخریب درآمده اما با همت بعضی افراد خیر دست به مرمت آنها زدند و امروز هم شاهد این کار شدیم. کلیسا مرمت می شود اما  درب آن کلیسا همیشه بسته ماده خالی از ایمانداران می باشد، یا گاهی اوقات انبار بشقابها و لیوانها و سماورها می شود و بعنوان یک رستوران کوچک در می آید، ما باید قبل از هر چیز کلیسای قلب مان را مرمت کنیم تا شایسته سکونت سرورمان عیسی مسیح گردد.
در پایان از آقای عبدیشو و دو فرزندش آقای به به و آقای ایلوش اهل گلپاشین که این مسولیت مرمت کلیسا را بر عهده گرفته بودند تشکر نمودند.

در این مراسم جناب کشیش دریاوش عزیزیان و کشیش ایلیا یادگار و آقای یوناتن بت کلیا نماینده محترم آشوریها و کلدانیهای ایران در مجلس شورای اسلامی ایران و آقای استانلی سیمونز رئیس انجمن آشوریان ارومیه و جمع کثیر از ایمانداران شرکت کردند. پس از مراسم همه با صرف صبحانه لحظاتی چند را با هم سپری نمودند.