image

Image

Image

Image

image

 

آخرین روز ماه مریم مقدس

 

روز 10 خرداد 1394 ساعت 5 بعدازظهر است هوای آشفته بهاری امروز نسبتاً آرام گرفته و اجازه داده تا مراسم آخرین روز ماه می در آرامش برگزار شود.
بچه ها شورو حال ویژه ای دارند. پسران و دختران کوچک لباسهای سفید پوشیده اند و آماده اند تا تسبیح زنده ای شوند و در اطراف مادر باکره مقدس حلقه بزنند.
و مادر مقدس در نهایت آرامش در صحن کلیسا ایستاده و منتظر همه دوستدارانش است تا بیایند و مانند همیشه یکدل و یک صدا دعای مریم مقدس را برایش بخوانند.
ساعت 5 بعدازظهر مراسم آغاز می شود. هر یک از بچه ها دعای ای مریم مقدس را می خوانند و سپس مراسم عشای ربانی آغاز می شود.

جناب اسقف توماس میرم در طی سخنانشان می فرمایند:
مریم مقدس آنقدر خدا را دوست داشت که وقتی جبرئیل فرشته بر او ظاهر شد و اراده خدا را بر او برملا کرد بدون هیچ نگرانی و هیچ پرسش و پاسخی پذیرفت و گفت که مطیع امر خداست و هر چه اراده او باشد اجرا خواهد کرد. مانند مریم مقدس مطیع اوامر خدای خود باشیم. چیزهای دیگر را بر خواسته های خدا ترجیح ندهیم کدام پدر و مادری هستند که از بچه های خود خسته و دل زده شوند. شاید بچه ها روزی از والدین خود دل خسته شوند و آنها را رها کنند اما والدین هرگز چنین کاری نخواهند کرد.
یک کودک شاید روزی 20 بار مادر خود را ببوسد. دعای ای مریم مقدس که از طرف ما خوانده می شود مانند بوسه ایست بر صورت مادر مقدسمان. هیچگاه از خواندن این دعای کوتاه و شیرین خسته نشویم و هر روز آن را اجرا کنیم. شاهد تأثیر مثبت آن در روابط خانوادگی و میان اعضای خانواده مان خواهیم بود. مراسم امروز در همه جای جهان در حال برگزاریست و ما نیز حلقه ای از این زنجیر جهانی هستیم. امروز یکی از اعیاد مهم و بزرگ مربوط به مریم مقدس است.

ایشان سپس از تمام بچه ها ، مربیان  و مردمی که امروز در این مراسم شرکت کرده بودند تشکر کردند. و فرمودند که: طی یک ماه به کلیسا آمدیم و دعای حضرت مریم را با هم خواندیم تا از او قوت بگیریم و در زندگیمان مانند او استوار و ثابت قدم باشیم.
سپس اسقف به همراه شماسان و بچه ها در کلیسا مراسم امروز را بجا آوردند و در نهایت بچه ها تاجهای گلشان را نثار بانوی گلهای تمام عالم کردند که بر تپه ای زیبا از گلهای رنگین ایستاده بود.
درود بر تو باد   درود بر تو باد   ای مملو از برکت خدا
درود بر تو باد   درود بر تو باد   ای مادر امیدواریها

گزارش از آنت ورده
عکس از مارتین و ناردین انویه