image

Image

Image

Image

image

 

ماه یار ، ماه گل

دهم خرداد 1396 بعد ازظهر یک روز بهاری نسبتاً گرم، ساعت 5 بعدازظهر، در پایان ماه یار با یاری خداوند همانند هر سال در کلیسای کاتولیک شهرمان غوغایی در جریان بود. بچه ها لباس پوشیده و آماده انجام مراسم پایان ماه یار بودند.
کلیسا با گلهای زیبایی به رنگهای سفید و زرد آراسته شده بود. فرشته های سفید پوش همانند دانه های تسبیح بانوی مقدس را دربرگرفته بودند و دعای سلام و درود بر تو ای مریم ... از زبانشان جاری می شد. پس از آن مراسم عشای ربانی توسط جناب اسقف میرم آغاز گردید. ایشان در طی سخنانشان فرمودند که:
دعای درود بر تو ای مریم ... ساده ترین و شیرین ترین دعایی است که هر کسی می تواند آن را بخواند و به خانواده ها توصیه کردند که حتماً این دعا را در خانه هایشان بخوانند و از فواید آن بهره ببرند.
ایشان حضرت مریم را بهترین مثال برای اطاعت از اوامر خدا دانستند که بدون هیچ سؤالی و شک و شبهه ای سر تعظیم در برابر خواسته خدایش فرود آورد.
و گفته های یگانه پسرش را در طی سالها بر قلبش حک کرد. مریم مقدس کسی بود که از سال ها قبل برای مادری پسر خدا در نظر گرفته شده بود. زیرا پاکی نمی تواند در درون ناپاکی و گناه جا بگیرد از این رو مریم مقدس بدون گناه بار آمد تا آغوشش برای دربرگرفتن عیسی مسیح مطهر باشد.
اسقف اعظم به این موضوع اشاره نمود که:
در طی یک ماه در کلیسا هر روز در مورد زندگی مریم مقدس مطالبی خوانده شد که اگر به آنها دقت می کردیم می توانستیم شخصیت حضرت مریم را بهتر بشناسیم.
جناب اسقف در انتهای سخنانشان از تمامی کسانیکه در طی یک ماه به آموزش بچه ها پرداختند و در تزئین کلیسا و یا به هر شکل دیگری دربرگزاری این مراسم یاری کردند تشکر نموده و برای همه آرزوی سلامتی نمودند.
پس از آن پیکره بانوی مقدس که در میان طاقی از گلهای زیبا قرار گرفته بود بر دوش شماسان به همراه اسقف ـ کشیش یوحنا ـ سایر شماسان و بچه ها با خواندن سرودهای مخصوص آن روز گردانیده شد. و در خاتمه بچه ها تاجهای گل خود را به زیر پاهای آن مادر مقدس گذاشته و از او تقاضای بذل و بخشش نمودند. به این ترتیب مراسم با گرفتن عکسهای یادگاری و دادن یادمان های کوچک و زیبا به بچه های شرکت کننده پایان گرفت.
امیدوارم که باز هم مورد عنایت خداوندمان قرار بگیریم و این خوشبختی را داشته باشیم تا سال بعد نیز در چنین روز زیبا و به یادماندنی به خانه بانوی مقدس شهرمان بیاییم و گلهای زیبای بهاری را تقدیمش کنیم.
نویسنده : آنت ورده
عکس : مارتین انویه