image

Image

Image

Image

image

 

به نام خداوند بخشنده و مهربان

 

موضوع: گزارش یک روزه گروه جوانان نور شهرستان مهاباد

اردوی یک روزه گروه جوانان نور که همراه با بارش نعمت برف و باران بود در روز جمعه 1 اسفند ماه سال 1393 از ساعت 9 صبح الی 5:30 بعدازظهر به مقصد غار سهولان واقع در شهرستان مهاباد استان آذربایجان غربی، توسط سرپرست محترم گروه برگزار گردید.
وقتی وارد شهر مهاباد شدیم ابتدا از بازارچه ورودی شهر دیدن کردیم، سپس راهی غار آبی تاریخی سهولان شدیم. برای رسیدن به این غار که در 43 کیلومتری جنوب شرق مهاباد واقع شده است ما باید از تپه های ماهورهای جاده برهان میگذشتیم تا به روستای عیسی کندی می رسیدیم. غار سهولان نام خود را از روستای همجوار خود گرفته است. هر چند مردم محلی این غار را لانه کبوتر می نامند اما در زبان محلی کردی سهولان به معنای یخبندان است که شاید وجه تسمیه این غار مربوط به یخبندان طولانی زمستانی و خنکای تابستان می باشد.

گروه برای ورود ابتدا باید 106 پله پیچ در پیچ را به همراه قسمت خشکی طی می کرد تا به قسمت آبی دریاچه که با قایق های پارویی قابل دیدن بود برسد. شگفت انگیزی غار با سنگ های آهکی که لبریز از اشکال تخمین شده بود همه را به حیرت درآورده بود.
هوای درون غار بسیار مرطوب و تاریک بود که با گذاشتن صدها نورافکن قابلیت دید را فراهم کرده بود. واقعا لذت بخش بود. بعد از دیدن غار، نهار را خوردیم و به دیدن مجتمع خرید تجاری شهر مهاباد راهی شدیم.
در راه برگشت به ارومیه از سد حسنلو دیدن کردیم.
نتیجه و هدف برگزاری اردو: روزی شاد با اعضای گروه، در اجتماعی دوستانه و تفریح سالم.

گزارش : سایمون ملهم

عکسها